Inšpirácia

6Výrobky Inglesiny zaujmú na prvý pohľad svojim jedinečným dizajnom. Čím sa naši dizajnéri inšpirujú?

Všeobecne by sa mohlo povedať, že životom v celej jeho nezanedbadeľnej šírke a rozmanitosti. Ale Inglesina postupuje pri vývoji svojich výrobkov úplne racionálne a inšpiráciu čerpá z tých najprirodzenejších zdrojov v závislosti od druhu výrobku.

Deti

Väčšina našich pracovníkov rovnako ako my a naši zákazníci sú rodičmi. Naše deti nám sú obrovskou inšpiráciou, ktorá sa nikdy nevyčerpá. Svojimi neuveriteľnými kúskami nás vždy dokážu prekvapiť a pobaviť. Nesnažíme sa ich prerobiť, sami sme boli rovnakí, ale hľadáme riešenia, ktoré im umožnia bezpečne prežiť prvé chvíle, mesiace a roky ich života a ich rodičom si tieto nezabudnuteľné a hlavne neopakovateľné okamihy užiť bez strachu.

Móda

V skupine kočíkov je základom každej kolekcie farebnosť. Tu sa Inglesina inšpiruje trendmi v obliekaní, pretože ako už bolo mnohokrát povedané, kočík sa môže stať, ak je krásny, veľmi zaujímavým módnym doplnkom. Nie je to samozrejme len o farbách, ale aj o vzoroch, nových textilných materiáloch, ale aj technológiách. Výsledkom potom je tá časť kolekcie, ku ktorej sa mamička môže obliecť podľa poslednej módy, ktorá je jednoducho trendy. Iná časť kolekcie býva navrhnutá ako elegantná a tá je inšpirovaná nadčasovými prvkami klasickej anglickej módy. Tretia časť kolekcie býva odrazom meniacich sa životných štýlov, v súčasnej dobe je veľmi aktuálna inšpirácia zdravými životnými štýlmi, športom, pobytom v prírode, a to sa odráža v použití prvkov outdoorového oblečenia (pracky, pásky, dvojité štepovanie) na riešenie niektorých modelov kočíkov. Pred niekoľkými rokmi boli rovnako aktuálne technické a technologické akcenty prejavujúce sa použitím technických tkanín s leskom alebo priamo s efektmi navodzujúcimi pocity kozmických technológií s hrubšou štruktúrou tkaniny.

Šport

Šport tvorí veľmi dôležitú časť života mladých aktívnych ľudí. A medzi nich rodičia rozhodne patria. V športe nájdeme nevšedné farebné kombinácie a varianty väčšinou inšpirované prírodou či ihriskom, kde sa veľa športov odohráva. Tieto kombinácie sú preverené časom a prinášajú nadčasovosť a stabilitu, ktorá udržuje kočíky aktuálne aj pre druhé alebo tretie dieťa. Športové náradie je veľakrát vystavené extrémnemu namáhaniu, nepriaznivému pôsobeniu terénu, chvíľkovému preťažovaniu a to všetko pri maximálnom znižovaní hmotnosti. Preto sa v športe tiež inšpirujú naši konštruktéri, ktorí tu nachádzajú inšpiráciu v nových materiáloch, konštrukčných riešeniach komponentov zjednodušujúcich manipuláciu s kočíkmi či autosedačkami.

Autá

Ďalším inšpiračným zdrojom je automobilový priemysel. Je to najviac vidieť na použitých materiáloch kovových konštrukcií kočíkov, na povrchových úpravách kovových častí aj na farbách alebo odleskoch plastových dielov i na ich tvarovom riešení, či na tom, koľko plastových dielov konštruktér použije. V polovici deväťdesiatych rokov boli veľmi módne farebné kovové konštrukcie (väčšinou inšpirované u Ferrari) nahrádzajúce do tej doby uniformnú tmavomodrú farbu. Na prelome tisícročia prichádza Inglesina so striebornou metalízou, aby neskôr rozšírila ponuku o grafitovú farbu evokujúcu použitie kompozitných uhlíkových materiálov. Najnovším trendom je titanium, skvele ladiaci s perleťovým leskom použitých textílií.

Architektúra

Pre skupinu výrobkov určených do domácnosti je zdrojom inšpirácie architektúra. Detské stoličky, prenosné ležadlá alebo miesto, kde môže mamička prebaliť svoje dieťa, to všetko sú predmety, ktoré môžu svojim výtvarným poňatím interiér rozžiariť a/alebo tiež zraziť do priemernosti. Pre túto skupinu výrobkov vyvinula Inglesina samostatné poňatie dizajnu, ako farebnosťou tak aj tvarovým riešením a tiež ich prezentáciou pod značkou Mhome.