História Inglesiny

historie inglesina 2História talianskej značky Inglesina sa začala prekvapivo: na začiatku bola vášeň jej zakladateľa Liviana Tomasi pre mechaniku a štyri kolesá.

Mladý Tomasi byl původně zaujat světem autokár a věnoval se jejich stavbě a vylepšování. Byl to pak již jen krůček od motorů ke kočárkům - zvláště s podporou a inspirací jeho ženy, Bruny. 

Tak sa príznačne a symbolicky počas vianočného času v decembri roku 1963 spolu so svojimi bratmi Augustom a Sergiom, Liviana Tomasi rozhodol pre odvážny a, ako sa neskôr malo ukázať, prezieravý čin: založil značku L'Inglesina Baby a vytvoril prvý kočík v anglickom štýle London, ktorý je dodnes inšpiráciou pre nezameniteľný štýl Inglesiny.

Značka zažila trvalý strmý rast popularity vďaka svojej viditeľnosti na talianskom trhu. Prvú dekádu bola Inglesina koncentrovaná na tvorbu kočíkov v klasickom anglickom štýle (dodnes je nezameniteľnou ikonou Inglesiny kočík Classica, "kráľovná kočíkov"), ale hneď na začiatku 70. rokov uviedla nový revolučný športový kočík Apollo (pomenovaný ako pocta novej vesmírnej ére). V 80. rokoch a celé ďalšie dekády sa Inglesina začala predávať po celom svete rozširujúc svoju produktovú líniu o detské sedačky, autosedačky, stoličky a ďalšie výrobky pre deti.

V máji 1992 bola Inglesina prvýkrát prezentovaná na vtedajšom Medzinárodnom veľtrhu spotrebného tovaru v Brne. Päť exponátov natoľko zaujalo československé zákazníčky, že sa Inglesina rozhodla vymenovať svojho oficiálneho importéra a distribútora pre vtedajšie Československo. Od toho okamihu aj naše mamičky mohli používať kočíky a neskôr ďalšie výrobky navrhnuté a vyrobené srdcom.

Dnes je Inglesina jednou z vedúcich spoločností na medzinárodnej scéne, ktorá sa specialzuje na špičkové výrobky pre najmenších. Reprezentuje jedinečný "Made in Italy" štýl, ktorému s dôrazom na eleganciu a kvalitu slúži už viac ako 50 rokov po celom svete.