Tri športové sedačky Inglesina

Tri unikátne športové sedačky, ako si vybrať tú správnu.

Keď dieťa vyrastie z hlbokej vaničky, riešia rodičia otázku, čo ďalej. Okrem toho, že už je väčšie a ťažšie, pribúdajú u dieťaťa ďalšie potreby. Vychádzka už nie je len príležitosť k spánku na zdravom vzduchu, ale dobrodružná objavná cesta, na ktorej sa dieťa učí veľa o svete mimo jeho domov. A keď od šiesteho mesiaca niektoré deti začínajú sedieť, tak sa stáva prechod do iného dopravného prostriedka nutnosťou. Ponechaním takéhoto dieťaťa v hlbokom kočíku riskujú rodičia to, že sa z neho bude vykláňať a rôznymi spôsobmi pokúšať zo sveta okolo vidieť čo najviac. Zaobstaraním kombinovaného kočíka alebo travel systému máte túto otázku vyriešenú hneď pri kúpe, pretože súčasťou kombinovaných kočíkov aj travel systémov Inglesina sú aj športové sedačky. Ak však máte hlboký kočík Inglesina, ľahko z neho vytvoríte športový, stačí na podvozok nasadiť športovú sedačku.

Športové sedačky Inglesina pasujú na všetky typy podvozkov od Inglesiny s jedinou vynimkou, a tou je podvozok APTICA, na ktorý pasuje len športová sedačka APTICA. Na druhú stranu športová sedačka APTICA pasuje na všetky podvozky Inglesina.

Unikátna 2D športová sedačka. Nájdeme ju v systémoch Sofia, Quad, pri športovom kočíku Quad a tiež samostatne. Je vhodná predovšetkým pre 2D podvozky, Comfort Ergo vo všetkých variantoch vrátane prevedenia s nafukovacími kolesami Bike, všetky varianty podvozkov Quad, pre podvozok Balestrino s adaptérmi, ale aj pre 3D podvozky Trilogy a skoršie Otutto. Pri skladaní sa z podvozku dáva dole a potom sa skladá podvozok.

Najnovšia 2D športová sedačka APTICA. Od uvedenej 2D športovej sedačky Quad-Sofia sa odlišuje vo viacerých bodoch. Je skladacia a môžete ju zložiť do rozmeru väčšej knihy. Dá sa preto zložiť spoločne s podvozkom APTICA. Má inak umiestnené ovládanie upevňovacích prvkov, nachádza sa na spodnej strane sedačky. Je vhodná predovšetkým pre 2D podvozky, APTICA, Comfort Ergo vo všetkých variantoch vrátane prevedenia s nafukovacími kolesami Bike, všetky varianty podvozkov Quad, pre podvozok Balestrino s adaptérmi, ale aj pre 3D podvozky Trilogy aj skoršie Otutto. Športová sedačka APTICA je súčasťou systému 4v1 a 2v1 alebo športového kočíka APTICA, samostatne býva ponúkaná len výnimočne.

Priestranná športová sedačka je určená pre deti od narodenia až do 22 kg hmotnosti, tj. od narodenia až do cca 4 rokov (orientačne). Opierka chrbta nastaviteľná do štyroch polôh od vodorovnej polohy až do polohy na sedenie. Opierka nožičiek nastaviteľná do dvoch polôh, poloha na ležanie alebo poloha na sedenie. Opierka nožičiek je predlžovacia o 5 cm.

Unikátna 3D športovná sedačka. Nájdeme ju v systémoch Trilogy a Trilogy Plus rovnako ako u športového kočíka Trilogy, príležitostne býva ponúkaná aj samostatne.

Jedinečnou vlastnosťou tejto sedačky je harmonikový mechanizmus v sedáku a chrbte sedačky. Pokiaľ nie je upevnená k podvozku, môžete ju tlakom z boku zúžiť na cca 20 cm šírky. S podvozkom Trilogy ju môžeme zložiť rovno na podvozku a to orientovanú v i v proti smere jazdy. S týmto podvozkom tvoria prakticky golfky, ktoré sú neprekonateľné svojou veľkosťou, výbavou a veľkosťou kolies.

Aktualizované 6.5.2019.

 

 

Thank you for rating this article.