Inšpirácia

classica inspirace 16

6

Výrobky Inglesiny zaujmú na prvý pohľad svojím jedinečným designom. Čím sa naši designeri inšpirujú?

Všeobecne by sa mohlo povedať, že životom v celom jeho nezbadateľnom rozsahu a rozmanitosti. Ale Inglesina postupuje pri vývoji svojich výrobkov úplne racionálne a inšpiráciu čerpá z tých najprirodzenejších zdrojov podľa druhu výrobku.

Deti

Väčšina našich pracovníkov rovnako ako my a naši zákazníci sú rodičmi. Naše deti sú nám obrovskou inšpiráciou, ktorá sa nikdy nevyčerpá. Svojimi neuveriteľnými kúskami nás vždy dokážu prekvapiť a pobaviť. Nesnažíme sa ich zmeniť, sami sme boli rovnakí, ale hľadáme riešenia, ktoré im umožnia bezpečne prežiť prvé chvíle, mesiace a roky ich života a ich rodičom si tieto nezabudnuteľné a hlavne neopakovateľné okamihy užiť bez strachu.

Móda

V skupine kočíkov je základom každej kolekcie jej farebnosť. Tu sa Inglesina inšpiruje trendmi v odievaní, pretože ako už bolo mnohokrát povedané, kočík sa môže stať, ak je krásny, veľmi zaujímavým módnym doplnkom. Nie je to samozrejme iba o farbách, ale aj o vzoroch, nových textilných materiáloch, a aj technológiách. Výsledkom je potom prvá časť kolekcie, ku ktorej sa mamička môže obliecť podľa poslednej módy a, ktorá je jednoducho trendy. Druhá časť kolekcie býva navrhnutá ako elegantná a je inšpirovaná nadčasovými prvkami klasickej anglickej módy. Tretia časť kolekcie býva odrazom meniacich sa životných štýlov. V súčasnej dobe je veľmi aktuálna inšpirácia zdravým životným štýlom, športom, pobytom v prírode, a to sa odráža v použití prvkov outdoorového oblečenia (pracky, pásky, dvojité štepovanie) na riešeniach niektorých modelov kočíkov. Pred niekoľkými rokmi boli rovnako aktuálne technické a technologické akcenty prejavujúce sa použitím technických tkanín s leskom alebo priamo s efektmi navodzujúce pocity kozmických technológií s hrubšou štruktúrou tkaniny.

Šport

Šport tvorí veľmi dôležitú časť života mladých aktívnych ľudí. A medzi nich rodičia rozhodne patria. V športe nájdeme nevšedné farebné kombinácie a varianty väčšinou inšpirované prírodou či ihriskom, kde sa veľa športov odohráva. Tieto kombinácie sú preverené časom a prinášajú nadčasovosť a stabilitu, ktorá udržuje kočíky aktuálne aj pre druhé alebo tretie dieťa. Športové náradie je veľakrát vystavené extrémnemu namáhaniu, nepriaznivému pôsobeniu terénu a chvíľkovému preťažovaniu a to všetko pri maximálnom znižovaní hmotnosti. Preto sa v športe inšpirujú aj naši konštruktéri, ktorí tu nachádzajú inšpiráciu v nových materiáloch a konštrukčných riešeniach komponentov, ktoré zjednodušujú manipuláciu s kočíkmi či autosedačkami.

Autá

Ďalším inšpiračným zdrojom je automobilový priemysel. Najviac je to vidieť na použitých materiáloch kovových konštrukcií kočíkov, na povrchových úpravách kovových častí, na farbách či odleskoch plastových dielov a na ich tvarovom riešení, alebo na tom, koľko plastových dielov konštruktér použije. V polovici deväťdesiatych rokov boli veľmi módne farebné kovové konštrukcie (väčšinou inšpirované značkou Ferrari) nahrádzajúce do tej doby uniformnú tmavomodrú farbu. Na prelome tisícročia prichádza Inglesina so striebornou metalízou, aby neskôr rozšírila ponuku o grafitovú farbu evokujúcu použitie kompozitných uhlíkových materiálov. Najnovším trendom je titán, ktorý výborne ladí s perleťovými leskmi použitých textílií.

Architektúra

Pre skupinu výrobkov určenú do domácnosti je zdrojom inšpirácie architektúra. Detské stoličky, prenosné lehátka alebo miesto, kde mamička môže prebaliť svoje dieťa - to všetko sú predmety, ktoré môžu svojím výtvarným poňatím interiér rozžiariť alebo ho tiež zatlačiť do priemernosti. Pre túto skupinu výrobkov vyvinula Inglesina samostatné poňatie dizajnu, ako farebnosťou tak aj tvarovým riešením a taktiež ich prezentáciou pod značkou M-home.