História Inglesiny

4História talianskej značky Inglesina sa začala prekvapivo: na začiatku bola vášeň jej zakladateľa, Liviana Tomasiho, pre mechaniku a štyri kolesá. Mladý Tomasi bol pôvodne zaujatý svetom motokár a venoval sa ich stavbe a vylepšovaniu. Bol to potom už len krôčik od motorov ku kočíkom - hlavne s podporou a inšpiráciou jeho ženy, Bruny. 

Tak sa v decembri roku 1963, spolu so svojimi bratmi Augustom a Sergiom, Liviano Tomasi rozhodol pre odvážny a, ako sa neskôr ukázalo, prezieraví čin: založil značku L'Inglesina Baby a vytvoril prví kočík v anglickom štýle London, ktorý je dodnes inšpiráciou pre nezameniteľný štýl Inglesiny.

Značka zažila trvalý strmý rast popularity vďaka svojej viditeľnosti na talianskom trhu. V prvej dekáde sa Inglesina sústredila na tvorbu kočíkov v klasickom anglickom štýle (dodnes je nezameniteľnou ikonou kočík Classica, "kráľovná kočíkov"), ale hneď na začiatku 70. rokov uviedla nový revolučný športový kočík Apollo (pomenovaný ako pocta novej vesmírnej ére). V 80. rokoch a počas celej ďalšej dekády sa Inglesina začala predávať po celom svete rozširujúc svoju produktovú líniu o detské sedačky, autosedačky, stoličky a ďalšie výrobky pre deti.

V máji 1992 bola Inglesina prvýkrát prezentovaná na vtedajšom Medzinárodnom veľtrhu spotrebiteľských výrobkov v Brne. Päť exponátov natoľko zaujalo československé zákazníčky, že sa Inglesina rozhodla vymenovať svojho oficiálneho importéra a distribútora pre vtedajšie Československo. Od toho okamihu aj naše mamičky mohli užívať kočíky a neskôr aj ďalšie výrobky navrhnuté a vyrobené srdcom.

Dnes je Inglesina jednou z vedúcich spoločností na medzinárodnej scéne, ktorá sa špecializuje na špičkové výrobky pre najmenších. Reprezentuje jedinečný "Made in Italy" štýl, ktorému s dôrazom na eleganciu a kvalitu slúži už skoro 50 rokov po celom svete.